O společnosti
O společnostiKdo jsmePro novinářePartneřiKontakthvězdy na vltavě
TISKOVÁ ZPRÁVA

VÍTEJME V EVROPĚ

předkládá agentura

HVĚZDY NA VLTAVĚ

30.4.2004 od 20 hodin na Staroměstském náměstí v Praze

Kulturní program plný hvězd české populární hudby připravila agentura Hvězdy na Vltavě ve spolupráci s Českou televizí a agenturami MusicModel Trust a Fame Productions. V minulosti Hvězdy na Vltavě připravily nebo úzce autorsky a realizačně spolupracovaly na projektech jako například Hvězdy na Vltavě I a II, Olympic 40, Referendum v srdci Evropy na Hradčanském náměstí v Praze, na letošních Cenách Akademie populární hudby, Svatbě roku a na řadě dalších velkých a divácky úspěšných televizních projektů. Hvězdy na Vltavě jsou tvůrčí dílnou, ne pouhou produkční firmou.

Agentura Hvězdy na Vltavě přišla s nápadem uspořádat celý televizní večer především proto, že se ztotožňuje s myšlenkou evropanství a Evropy bez hranic a chce podpořit uskutečnění dlouholetého snu našich předků.

Náročný projekt se může konat díky sponzorům, kteří se stali partnery projektu. Nejvýznamnějšími sponzory jsou generální partneři Škoda Auto a ČSOB. Hlavními partnery jsou EKOBUS a BOSCH.
Partnery projektu jsou ŠkoFIN, EuroAWK, Knorr Bremse, AVE, Veidec, MTS Group, Labská, Europcar Fleet Services, SGS, Siemens Mobile.

Na pořádání akce se účastní aktivně i Magistrát hlavního města Prahy, záštitu poskytl primátor hlavního města MUDr. Pavel Bém.

Dne 30.4. budou už od dopoledne moci televizní diváci i rozhlasoví posluchači sledovat přípravy programu v pravidelných denních vstupech do vysílání ČT1 i ČRo 1 – Radiožurnálu. Zde se dozvědí řadu zajímavostí o přípravě programu a budou zde probíhat i rozhovory se zajímavými osobnostmi, které se na přípravě projektu podílejí.

Večer, který bude rovněž živě vysílán na ČT1 a na ČRo 1 – Radiožurnálu, začne ve 20 hodin přenosem ze Staroměstského náměstí. Uvidíme zde řadu populárních zpěváků i skupin, moderovat budou Martin Dejdar, Petr Novotný, Karel Šíp a možná zde bude i jedno velké moderátorské překvapení. Během obou přenosů budou účinkovat Chinaski, Petr Muk, Jan Nedvěd, Aleš Brichta, O5 a Radeček, Petr Kolář, Black Milk, Martin Dejdar, Fešáci, Anna K, Jaroslav Uhlíř, Petr Novotný, Václav Neckář, Gabriela Goldová, Hana Zagorová, Petr Kotvald, Arakain, Big Band Felixe Slováčka, Sedmihlásek, Jakub Smolík, Katapult, Lenka Filipová, Daniela Šinkorová, Karel Šíp, Leona Machálková, Jožka Černý, Gospel Time, Lewron Orchestra, Patrola, Galileo, Vltavín, Petr Hapka a další. Program bude probíhat střídavě na třech pódiích, před nimiž bude velký „kotel“ stojících diváků. Ti budou mít vstup volný, proto je zbytečné shánět vstupenky. Kdo bude mít zájem, může jednoduše přijít. Ti diváci, na které nevyjde místo v předních pozicích, uvidí pohodlně program na dvou velkých projekcích po stranách scény. Za stojícími diváky, před Týnským chrámem, bude umístěna velká tribuna k sezení pro hosty. Kromě obou hlavních českých rozhlasových a televizních stanic bude přenos živě přebírat řada zahraničních televizních společností v rámci bezplatné výměny programů EBU, což je organizace sdružující evropské veřejnoprávní televize. O akreditaci přímo na místě požádaly už i další zahraniční televizní zpravodajské štáby.

Režisér televizního přenosu i programu Petr Soukup bude mít v přenosovém voze propojen výstup z přenosových vozů z dalších evropských měst, a tak bude možné, že diváci u televizorů i na Staroměstském náměstí prostřednictvím projekcí uvidí nejzajímavější okamžiky i z dalších míst Evropy. Svým rozsahem je tento televizní přenos patrně největším, jaký kdy diváci v Česku měli možnost vidět. Bude zde čtrnáct televizních přenosových kamer, tři kamerové jízdy, tři kamerové jeřáby, jeden z nich na střeše galerie U kamenného zvonu, kamera nebude chybět ani na ochozu věže Staroměstské radnice. Aby i diváci v celé Evropě viděli, jaké je Praha nádherné město.

První přenos skončí ve 21:30 a televizní diváci a rozhlasoví posluchači se živě podívají do Národního divadla, kde v té době bude v nejlepším slavnostní koncert ke vstupu ČR do EU, uvedený pod názvem Evropský večer v Národním divadle. V té době bude na místě pokračovat zábavný program určený pouze pro diváky na Staroměstském náměstí. Ujmou se ho DJ Miloš Pecháček a Vítek Havliš.

S dalším živým přenosem se přihlásí Staroměstské náměstí ve 23 hodin. Nejen v lidovém tónu zde společně budou diváci i umělci čekat na okamžik vstupu do EU. V té době zazní mimo jiné blok Hašlerových písní, zvlášť pro tuto událost připravených a těsně před půlnocí budeme vstupovat do Evropy s nejznámějším českým hitem Škoda lásky. V půlnoci proběhne na Staroměstském náměstí ceremoniál, jehož součástí budou hymny, vztyčování vlajek ČR a EU a krátké neformální slovo premiéra vlády ČR. Konec akce i přímých přenosů je naplánován na cca 0:15 hodin dne 1.5.2004.

Koproducentem přenosu ze Staroměstského náměstí je Česká televize, která dodává přenosovou a další televizní techniku a vše, co je spojeno s vysíláním a propagací pořadu na obrazovce. Dalším koproducentem je společnost Hvězdy na Vltavě, která mimo programu hradí a řídí i programové pracovníky, jako jsou kameramani, zvukaři, střihači, dále dodává scénář, režii, scénu, světelnou režii atd. Obě strany schvalují program a jeho televizní ztvárnění společně.