O společnosti
O společnostiKdo jsmePro novinářePartneřiKontakthvězdy na vltavě
TISKOVÁ ZPRÁVA

NADĚJE PRO ASII

charitativní projekt na pomoc dětem postiženým ničivou přírodní katastrofou

pod záštitou
Nadačního fondu
KAPKA NADĚJE
Venduly Svobodové

pořádá agentura
HVĚZDY NA VLTAVĚ
Petra Soukupa

přímým přenosem ze Sazka Arény
vysílá 12.2.2005 od 19:55
PRIMA TV
a ze záznamu 15.2.2005 ve 20 hodin
ČRo – 1 Radiožurnál

Účinkují
Karel Gott, Helena Vondráčková, Karel Svoboda, Lucie Bílá, Petr Kolář, Leona Machálková, Black Milk,
Aleš Brichta, Bohuš Matuš, Daniel Nekonečný,
Monika Absolonová, Michal David, Richard Tesařík
a řada dalších předních hvězd české populární hudby.
Moderuje Vladimír Čech.

Vstupenky na koncert v Sazka Aréně
jsou k dostání na všech prodejních místech
Sazka Ticket za jednotnou cenu 200,- Kč

NADĚJE PRO ASII
ZÁMĚR

Katastrofální zemětřesení, které postihlo 26.12.2004 rozsáhlou oblast jihovýchodní Asie, si doposud vyžádalo přibližně 300.000 obětí na lidských životech. K tomuto již tak astronomickému číslu mohou přibýt v příštích dnech a týdnech další tisíce zbytečně zmařených životů, pokud nepřijde okamžitá a dlouhodobá pomoc. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je nyní v asijských zemích postižených katastrofou půl milionu raněných a nemocných, kteří naléhavě potřebují lékařskou péči. Nepodaří-li se obnovit dodávky pitné vody, další tisíce lidí mohou závažně onemocnět. Podle WHO jsme svědky "závodu s časem". Lidé, jimž se podařilo zachránit po ničivé vlně tsunami, trpí zápalem plic, zlomeninami, zanícenými tržnými ranami, tetanem a kvůli nedostatku potravin i vyčerpáním. Nejhorší je skutečnost, že skoro třetina takto nemocných a raněných jsou děti do 15 let. Je třeba urychleně zajistit například léky, zdravotnický přístroje a materiál.

V postižených oblastech trávila shodou okolností svoji zimní dovolenou skupinka českých umělců, kterou tvořili Karel Gott, Karel Svoboda s manželkou Vendulou Svobodovou a Karel Štědrý a Michal David (Maledivy), Dan Nekonečný a Leona Machálková s Bořkem Šípkem (Thajsko). Do pomoci postiženým se výše jmenování zapojili již přímo na místě a po návratu do České republiky se zrodila iniciativa v konkrétní pomoci dále pokračovat. Pochopitelně jak jinak nežli formou, která je všem zúčastněným nejbližší, a to formou charitativního koncertu spojeného s veřejnou sbírkou na pomoc postižené oblasti. Výše jmenovaní umělci a jejich vystoupení jsou z pochopitelných důvodů obsahovou páteří celého projektu. Autory námětu a scénáře jsou Karel Svoboda a Radan Dolejš. Koncert bude přenášet v přímém přenosu televize PRIMA. Vstupenky do Sazka Arény jsou v prodeji od 4.2.2005 v síti SAZKA TICKET za jednotnou cenu 200 Kč.

NADĚJE PRO ASII
CHARITATIVNÍ ZAJIŠTĚNÍ

Organizaci sbírky a konkrétní zajištění humanitární pomoci poskytne Nadační fond Kapka naděje v čele s jeho prezidentkou Vendulou Svobodovou , která má s úspěšným naplněním charitativních akcí dlouholeté zkušenosti.

Zájemci, kteří chtějí přispět finanční částkou, mohou přispět na konto 202 202 97/0100 , VS 261204 u Komerční banky, Na příkopě 36, Praha 1 nebo zaslat SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE na číslo 87777. Přispívat bude možno průběžně až do 16.2.2005.

Za získané prostředky vybaví nadační fond dětskou nemocnici v Galle na Srí Lance těmito životně důležitými přístroji a vybavením:

- 1x anesteziologický systém MODULÁR,
- 3x monitor základních životních funkcí - měření pulsu, saturace krevního tlaku pro novorozence a kojence,
- 1x inkubátor transportní AIR-SCHIELDS,
- 10x postele pro dospělé ( hydraulické ovládání, 4-dílné polohování, zábrany),
- 1x vyhřívané lůžko pro novorozence - otevřený inkubátor,
- 20x dětské postýlky pro kojence (včetně matrací)

a další případné zařízení a zdravotnický materiál.

NADĚJE PRO ASII
PRODUKCE A REALIZACE KONCERTU

Organizačního zajištění a realizace koncertu se ujala společnost Hvězdy na Vltavě v čele s Petrem Soukupem, který se jako producent a režisér významně podílel na velkých televizních charitativních koncertech na pomoc obětem povodní v ČR Hvězdy na Vltavě I a II, (2002, 03) a má bohaté realizační zkušenosti z řady dalších charitativních televizních projektů - například Hvězdy muzikálů pro Kapku naděje a ICN (2002), Hvězdy popu pro Kapku naděje (2002), Pomozte dětem (2002, 03, 04). Agentura Hvězdy na Vltavě pořádala i další velké televizní veřejné projekty, jako bylo Referendum v srdci Evropy na Hradčanském náměstí v Praze, Vítejme v Evropě na Staroměstském náměstí, Život plný písniček ke 125. výročí narození Karla Hašlera v Lucerně a další televizní projekty.

NADĚJE PRO ASII
SEZNAM ÚČINKUJÍCÍCH

KAREL GOTT
VENDULA SVOBODOVÁ
KAREL SVOBODA
HELENA VONDRÁČKOVÁ
MICHAL DAVID
KAREL ŠTĚDRÝ
LEONA MACHÁLKOVÁ
DANIEL NEKONEČNÝ
PETR KOLÁŘ
BOHUŠ MATUŠ
LUCIE BÍLÁ
BLACK MILK
ILONA CSÁKOVÁ
JULIÁN ZÁHOROVSKÝ s kapelou
TOMÁŠ SAVKA
REBEKA
PATROLA
RICHARD TESAŘÍK
ALEŠ BRICHTA + AB BAND
MONIKA ABSOLONOVÁ
RADKA FIŠAROVÁ
ALAN BASTION
JIŘÍ HELEKAL
DUŠAN KOLLÁR
PAVEL POLÁK

Moderuje VLADIMÍR ČECH

Všichni účinkující budou vystupovat za symbolický honorář 1 Kč.

NADĚJE PRO ASII
INFORMACE PRO NOVINÁŘE

Upozorňujeme důrazně, že Sazka Aréna má zvláštní režim pro vstup, z toho důvodu je nezbytné, aby novináři, kteří mají zájem o akreditaci, zaslali do 10.2. 2005 prostřednictvím e-mailu na adresu info@hvezdynavltave.cz : jméno, příjmení, datum narození, č. OP, fotografii. Děkujeme za pochopení.

NADĚJE PRO ASII
PARTNEŘI PROJEKTU

Poděkování patří těm, díky jejichž pochopení a pomoci se projekt může uskutečnit.

Generálním partnerem projektu je GLOBAL ASSISTANCE

Hlavními partnery projektu jsou ČSOB KNAUF PRAHA a jeho obchodní partneři

Partnery projektu jsou T SERVIS a AAA AUTO

Mediálními partnery projektu jsou PRIMA TV, Vltava-Labe Press, ČRo1 - Radiožurnál