O společnosti
O společnostiKdo jsmePro novinářePartneřiKontakthvězdy na vltavě
TISKOVÁ ZPRÁVA K PROJEKTU

125 LET KARLA HAŠLERA

6.10.2004 od 20 hodin
Velký sál Lucerny
předkládá agentura

HVĚZDY NA VLTAVĚ

Projekt Život plný písniček ke 125. výročí narození Karla Hašlera připravují agentury FAME productions, R.T.D. a Hvězdy na Vltavě.

Hvězdy na Vltavě jsou výkonným producentem pořadu v Lucerně a společně s Českou televizí i producentem televizního přenosu, jehož záznam bude vysílán na ČT 1 dne 23.10.2004 od 20 hodin. Za ČT se na přípravě podílejí šéfdramaturg Aleš Ulm a šéfproducent Martin Kopřiva, producentem za Hvězdy na Vltavě je Petr Soukup.

Autorem námětu a scénáře je Gustav Oplustil a Radan Dolejš, hlavním kameramanem Jiří Lebeda, scénu připravil Jaroslav Svoboda, režii pořadu i televizního přenosu má Petr Soukup.

Pořadem provází slovem Jiřina Jirásková, Viktor Preiss, Pavlína Filipovská, Přemysl Rut, Karel Štědrý, Jiří Suchý, Zita Kabátová, Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř a dr. Zdeněk Mahler.

Přední hvězdy české populární hudby doprovází Patrola a Big Band Felixe Slováčka, doplněný o smyčcovou sekci a další nástroje. Všechny Hašlerovy evergreeny se představí v nové hudební úpravě, která byla pod supervizí Radana Dolejše a v produkci FAME productions nahrána speciálně pro tento pořad. Celková délka nově nahraných písniček se pohybuje kolem 130 minut.

Na ČRo 1 – Radiožurnálu se celý pořad vysílá dne 31.10.2004 od 20 hodin.